PROJEMİZ

Taraklı Termal projesi etaplar şeklinde planlanmış ve temelleri 2011 yılında atılmıştır. Proje de 30.360’ı devre mülk, 11.232’si devre tatil olmak üzere toplamda 41.592 adet devre bulunmaktadır. Kuruluşumuzdan günümüze ülkemizin her köşesinden 15.000 üyemizle ile kocaman bir aile olduk.

Proje, Ülkemizin önemli tarihi mekanlarından olan, Sakarya ilinin Taraklı ilçesindedir. Hali hazırda 430 dairede ve sosyal tesislerde her on beş günde bir yaklaşık 1.200 ila 1.500 kişi arası misafirimize hizmet vermekteyiz.

Projemizin mihenk taşı termal suyudur. Termal tesisler ülkemiz sağlık turizmi içerisinde en önemli bileşeni oluşturmaktadır. Taraklı Termal ailesi olarak üyelerimiz ve bölge ekonomisi için istikrarlı bir şekilde katma değer üretme gayretimizi her zaman canlı tutmaktayız.

Projemiz helal turizm standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve bu şekilde hizmet vermektedir. Gerek yurt içi gerek yurtdışından helal turizme karşı olan ilgi artmaktadır. Ülkemiz, dünyada ilk üç helal destinasyonun içerisindedir. Sağlıklı yaşam turizmi hizmetlerinin helal turizm standartlarında sunulması ile projemiz önemli bir boşluğu dolduracaktır.

Bilindiği gibi devre mülk sektörü batılı ülkelerde bölgesel kalkınma için lokomotif sektörlerin başında gelmektedir. Sektör hem gayri menkul sektörü hem de turizm sektörü içerisinde önemli bir paya sahiptir. Sektörün son 20 yılda Amerika’daki yıllık büyüme oranı her yıl için %10’un üzerindedir. Ülkemizde de sektör kullanıcılarına uzun yıllar tatil yapma imkânı sunmaktadır.

Özellikle Covid-19 sonrasında yeni bir dünya bizleri beklemektedir. Her ne kadar birtakım hizmetler daha dijital ve uzaktan yapılabilir hale gelse de özellikle rekreasyona dayalı hizmetlerin geleneksel yapılarını koruduklarını ve yatırım değerlerinin yükseldiğini görmekteyiz.

İnsan sağlığı ile ilgili hassasiyetin yaşadığımız süreçle birlikte hızla arttığına tanık olmaktayız. Sağlıklı yaşam turizmi tüm dünyada ve ülkemizde daha fazla ilgi görecektir. Bu bağlamda beslenme ve zayıflama programlarından fiziksel aktivite programlarına, geleneksel tıp uygulamalarından fitoterapiye, sağlıklı yaşlanmadan bağışıklık sisteminin korunmasına kadar birçok hizmetin eskisinden çok daha fazla talep göreceğini öngörmekteyiz.

Projemiz planlama ve konsept olarak tüm bu ihtiyaçları karşılayabilecek altyapıya sahiptir. Geçmişte yaşadığımız bir takım sosyal olaylar ve dünyayı tamamı ile etkisi altına alan salgın hedeflerimizi yakalamamız da birtakım gecikmelere sebep olmakla birlikte yeni imkanlarda sunmuştur.

Amacımız, projemizi yeni oluşan şartlar ve üyelerimizin beklentileri doğrultusunda sağlık ve tatili birleştirerek geleceğe taşımaktır.

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Süleyman TUNÇ

www.suleymantunc.net

E-KATALOG

Fiyatlar

Taraklı & Çevremiz

İpek yolunun üzerinde konakları, buram buram tarih kokan sokakları, yaylaları, gelenek ve görenekleriyle günümüzden geçmişe keşfedilmeyi bekleyen hazine…

Blog

Termal sular, sağlıklı yaşam, devre mülkler ve Taraklı ile ilgili aradığınız her şey elinizin altında.


Bilgilendirme Bölümü

Duyuru & Haberler

Tüm Duyuru & Haberler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?